6E1DB4E7-6C02-4D82-B683-4CE1BEB4E0DB.JPG

Často kladené otázky

Jak probíhá samotné focení?


Záleží na tom, jestli fotíme venku nebo ve studiu.. i když vlastně i tak je to v podstatě stejné. V případě, že máte zakoupený balíček jehož součástí je také makeup a úprava vlasů tak začínáme právě tím. Většinou je vše do hodiny připraveno včetně výběru outfitu na focení. Samotné focení trvá cca 1-2 hodiny. Focení se nemusíte bát, řeknu Vám "co a jak" a ráda i názorně ukážu :) Sama si jako fotografka hledám ten správný úhel a jedinou Vaší starostí je se uvolnit a užívat si to. Vůbec není třeba se bát pózování - naopak fotky jsou pak mnohem lepší. Málo kdo vypadá fotogenicky když stojí zcela strnule. Není se čeho bát.. po pár minutách už budete jako profík! V průběhu focení Vám také budu fotky ukazovat, abyste viděli, jak Vám to jde :)
Co na sebe?


Toto je velice často kladená otázka. Opět záleží na tom "co" fotíme. Na rodinné focení vždy doporučuji džíny a košili nebo tričko.. šaty nějaké pastelové barvy.. jednoduchost.. pakliže je Vás více, je vždy lepší ladit. Na focení boudoir se hodí pěkné spodní prádlo - nejlépe krajkové (vypadá na fotografii nejlépe). Klasika je černá, ale dobře vypadá i barevné. Pak to mohou být různé košilky, župánky apod. Samozřejmě podvazky a podvazkové pásy. Boty hrajou také velkou roli, ale je možné si je ve studiu zapůjčit.
V balíčku je určitý počet upravených fotek, co bude s těmi zbylými?


Velmi často se ptáte, jestli je možné si vybrat více upravených fotek než je ve Vámi zakoupeném balíčku. Možné to samozřejmě je. Z našeho focení vznikne vždy cca 200-400 fotek. Všechny tyto fotky Vám po focení pošlu v náhledu a Vy si vybíráte ty, které se Vám líbí nejvíce. Pakliže v balíčku máte zaplacených 10 upravených fotografií, nepošlu Vám náhledu jenom oněch 10 fotek, ani za Vás těchto 10 fotek nevyberu. Nechám to zcela na Vás. Samozřejmě, pakliže byste měli zájem o více, jak oněch 10 fotek, je nutné zbylé fotografie doplatit. Bohužel již neposkytuji fotografie neupravené. Dříve jsem to dělávala, protože Váš zájem o tyto fotky byl velký (cena za neupravenou fotku byla podstatně nižší, než za tu upravenou). V rámci zachování kvality mých služeb je nyní možnost zakoupit pouze fotografii upravenou a to za cenu 150 Kč/ks. Po Vašem výběru, úpravě fotek a zaslání Vám na Váš email zbylé fotografie mažu. Čili zbylé fotky již není možné později "dokoupit".
Jak si vyberu fotografie a jak se ke mě upravené fotky dostanou?


Na tzv. náhledy všech fotografií, které vyfotíme používám webové stránky, které vytváří velmi pěkné náhledové galerie. Do emailu Vám zašlu odkaz na Vaši osobní galerii s fotografiemi a Vy si vyberete ty, které se Vám líbí nejvíce. Vybíráte je kliknutím na ikonku srdíčka ♥. Budete vyzvání, abyste zadali svou emailovou adresu, pod kterou se bude seznam Vámi vybraných fotografií ukládat. Tento seznam vidím i já, a proto se mohu hned po tom, co výběr ukončíte, pustit do úprav. Seznam těchto fotografií lze samozřejmě upravovat. Nejdříve doporučuji si vybrat vše, co se Vám prostě líbí. Pak se můžete na svůj seznam podívat znovu opakovaně a vždy ho přizpůsobit tomu, bez čeho prostě "nemůžete být" :D Záleží jenom na Vás, kolik fotek vyberete. Po tom, co Vámi vybrané fotografie upravím Vám je ve vysokém rozlyšení (kolem 5 MB/fotka) pošlu na Váš email. Budete je mít tedy v elektronické podobě. Na CD již fotky nevypaluji. Je možné si samozřejmě zaplatit nadstandartní služby, kde jsou fotografie nahrány na flashku, která Vám až domů přijde s vytisknutýmy fotografiemi ve formátu 10x15 cm v dárkové krabičce.